Turniej piłkarski poświęcony Żołnierzom Wyklętym


W niedzielę, 19 stycznia 2020 r. w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu, z inicjatywy dyr. Mirosława Jusińskiego odbył się Turniej Halowy Piłki Nożnej im. „Młodzika”, dedykowany radzymińskiemu Żołnierzowi Armii Krajowej i legendarnemu Żołnierzowi Wyklętemu. Była to kolejna inicjatywa o charakterze sportowo-patriotycznym związana ze zbliżającym się Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystego otwarcia turnieju, w którym uczestniczyło sześć drużyn piłkarskich złożonych z najmłodszych zawodników futbolu (kategoria poniżej 10 lat), dokonał wiceburmistrz Radzymina Krzysztof Dobrzyniecki. Głos zabrali również: dyr. Mirosław Jusiński, radny Gminy Radzymin Tadeusz Jędrasik i prezes MKH im. AK ZR Władysław Kolatorski, który przybliżył uczestnikom zawodów biografię Patrona turnieju Pana Mieczysława Chojnackiego „Młodzika”.

W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele naszego Klubu. Ponad pięćdziesięciu uczniów z radzymińskich szkół, członków MKH im. AK ZR oddało w ten sposób hołd naszemu „Młodzikowi” oraz wszystkim Żołnierzom Wyklętym, którzy często oddawali życie za Wolna Ojczyznę!!!

Po niezwykle emocjonujących rozgrywkach pierwsze trzy miejsca zajęły drużyny: Wilczki Warszawa, Bug Wyszków i Rządza Załubice.      

Gratulujemy młodym piłkarzom sukcesów, a organizatorom wspaniałego pomysłu, który jest znakomitym połączeniem sportu z edukacja historyczną dzieci i młodzieży.

 

Opr. W. Kolatorski

Zdjęcia: Ola Bożek , Ola Paź, Grzegorz Jelen i ROKiS