Zebranie Zarządu Klubu

16 stycznia 2020 roku odbyło się zebranie Zarządu Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej Klubu, w którym uczestniczyli nauczyciele koordynujący pracę Klubu im. AK w poszczególnych szkołach w Gminie Radzymin. W spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie uczestniczył również Michał Kamiński – znany radzymiński animator kultury, którego obecność była związana z planowanym przez Klub przedsięwzięciem artystycznym poświęconym 100. rocznicy bitwy pod Radzyminem w 1920 roku. 

Po przedstawieniu porządku spotkania i przyjęciu protokołu z poprzedniego zebrania, prezes MKH im. AK ZR podziękował wszystkim nauczycielom, rodzicom i członkom Rady Programowej za pracę na rzecz patriotycznego wychowania dzieci i młodzieży.

W dalszej części zebrania wiele uwagi poświecono nowej rekrutacji uczniów do Klubu im. AK, a także dyskutowano na temat rozwiązań organizacyjnych dotyczącej inscenizacji historycznej w dniu 16 sierpnia 2020 r. w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Radzyminie pt. „My z ich krwi. Obrońcom Warszawy w hołdzie”.

Na zakończenie przedstawiono informacje dotyczące nagranie nowego teledysku, plan klubowych wycieczek oraz spotkań na uroczystościach o charakterze historyczno-patriotycznym, a także poinformowano o zestawach edukacyjnych przygotowywanych dla uczniów ze wszystkich szkół w Gminie Radzymin.

 

Opr. W. Kolatorski

Zdjęcia Grzegorz Jeleń