Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Kanadzie


1 stycznia 2020 roku otrzymaliśmy życzenia od Pana Lesa Sytkowskiego, którego 30 lipca 2019 r. spotkaliśmy w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego podczas uroczystości z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W trakcie krótkiej rozmowy z udziałem Oli Paź i Małgosi Goszczyńskiej, mieszkający w Winnipeg w kanadyjskiej prowincji Manitoba Pan Les (Leszek)  Sytkowski – były wiceprezydent, a obecnie skarbnik „Stowarzyszenia Polskich Kombatantów” w Kanadzie  wyraził prośbę, że chciałby mieć na pamiątkę koszulkę Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej.

We wrześniu 2019 roku przesłaliśmy do Kanady upominki z Radzymina, m.in: album poświęcony wizycie w naszym mieście Ojca Świętego Jana Pawła II, Panu Sytkowskiemu przekazaliśmy koszulkę MKH im. AK ZR, a Jego synowi Thomasowi koszulkę z III Biegu „Młodzika”, który poświęcony jest majorowi Mieczysławowi Chojnackiemu – legendarnemu Żołnierzowi AK i Żołnierzowi Wyklętemu skazanemu w czasach stalinowskich na karę śmierci.

Dziękujemy Panu Leszkowi Sytkowskiemu za życzenia i prezenty z Kanady: książki poświęcone żołnierzom Armii Krajowej, które wydano w Kanadzie i Australii oraz dla Oli i Małgosi koszulki klubu  piłkarskiego „Winnipeg Blue Bombers”.

Jest nam bardzo miło, że zyskujemy nowych Przyjaciół, a koszulka MKH im. AK ZR „powędrowała” aż do Kanady. Pozdrowienia dla  Rodziny Państwa Sytkowskich i naszych Rodaków mieszkających w Kanadzie.

 

Opr. W. Kolatorski

Zdjęcia: Les Sytkowski, Aleksandra Paź