Spotkanie Noworoczne w Wołominie


W sobotę, 26 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli Żołnierze Armii Krajowej: Krystyna Potrzebowska ps. „Jaga” – prezes honorowy Koła AK „Rajski Ptak” w Wołominie, Urszula Styś ps. „Chmurka” i Jan Mierzejewski ps. „Stary”. Byli również: prezes Okręgu Warszawa-Wschód ŚZŻAK Mirosław Widlicki i wiceprezes Wiesław Studziński, Bogdan Grzenkowicz – przewodniczący Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego i prezes Koła AK „Rajski Ptak” w Wołominie oraz: Stanisława Opałka, Zbigniew Kołaczyński i Janusz Krystosiak. Nasz Klub reprezentowali uczniowie: Andżelika Słońska, Mateusz Wilkowski i Janusz Wojda oraz nauczyciele: Grzegorz Jeleń i Władysław Kolatorski.

W trakcie spotkania, którego organizatorem był Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego, minutą ciszy uczciliśmy Pamięć Żołnierzy Armii Krajowej, którzy odeszli na Wieczną Wartę w 2018 roku, zapoznaliśmy się z planami organizacyjnymi na bieżący rok Okręgu Warszawa-Wschód ŚZŻAK, a także wysłuchaliśmy niezwykle ciekawych wspomnień Żołnierzy AK. Słuchając opowieści naocznych świadków wydarzeń z czasów II wojny światowej zdaliśmy sobie sprawę – na czym polegało poświecenie dla Ojczyzny oraz etos Żołnierza Armii Krajowej.    Trwające ponad dwie godziny spotkanie upłynęło w miłej i bardzo życzliwej atmosferze.  Dla wszystkich zgromadzonych, a szczególnie uczniów z MKH im. AK ZR była to wspaniała i niezwykle wzruszająca lekcja historii.

Opr. W. Kolatorski
Zdjęcia: Grzegorz Jeleń