Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Radzyminie

31 sierpnia – na placu obok Kolegiaty pw. Przemienienia Pańskiego w Radzyminie – odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Radzymin. O miano najlepszej drużyny rywalizowały reprezentacje z siedmiu miejscowości: OSP Radzymin, OSP Zawady, OSP Mokre, OSP Ruda, OSP Stare Załubice, OSP Nadma i OSP Słupno.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali: wiceburmistrz Radzymina Krzysztof Dobrzyniecki, prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Radzyminie dh Tomasz Żmijewski oraz Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP dh Artur Kacperczak. Sędzią Głównym zawodów był bryg. Marcin Żwirkowski z KP Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie.

Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza z przeszkodami. Każda z drużyn miała na celu jak najszybsze i zgodne z regulaminem zawodów wykonanie zadań bojowych oraz pokonanie sztafety, a suma punktów zebranych w obydwu konkurencjach wyłoniła zwycięzcę całych zawodów.
W tym roku po raz pierwszy wystąpiła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Zawady. Młodzi adepci sztuki pożarniczej zaprezentują swoje umiejętności pokonując te same przeszkody co drużyny składające się z dorosłych. Należy podkreślić, że w zawodach wystąpiło kilku uczniów, członków MKH im. AK ZR, m.in.: Julia Górecka, Amelia Pisarek, Aleksandra Paź, Sebastian Pieniak i Jakub Sieradzki. 

 

Opr. Aleksandra Paź

Zdjęcia: Aleksandra Paź, Rafał Lewandowski