Wigilia w I Liceum Ogólnokształcącym PUL w Wołominie


Koniec grudnia to czas obfitujący w naszej tradycji w spotkania wigilijne. 21 grudnia 2018 r. członkowie międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej uczestniczyli w Wigilii zorganizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące PUL w Wołominie, na które przybyli zaproszeni goście, przedstawiciele władz gminy Wołomin, sympatycy, rodzice i przyjaciele szkoły.

Do wigilijnego stołu zasiedli: starosta wołomiński Adam Lubiak, komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Wołominie mł. bryg. Andrzej Wysocki, komendant Powiatowej Policji w Wołominie inspektor Marek Ujazda i kom. Mariusz Sputo, przedstawiciele Związków Kombatanckich Wołomina: Związku Sybiraków, Związku Inwalidów Wojennych RP, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji i instytucji współpracujących ze szkołą: Fundacja Historyczna Lotnictwa Polskiego, Fundacja SPRZYMIERZENI z GROM, Rodziny Policyjnej 1939, LOK, Ossów 1920 Samorządowa Instytucja Kultury, Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej, WKU Warszawa – Praga, Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołominie oraz dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Wołominie.

Nasz Klub reprezentowali uczniowie Aleksandra Chmielewska i Cezary Polak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem, którymi opiekowała się Pani Monika Kowalik, pełniąca funkcję nauczyciela- koordynatora Klubu im. AK.

Pani Dyrektor Agnieszka Kaczyńska serdecznie przywitała zebranych i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez młodzież. Po przedstawieniu rozpoczęło się kolędowanie,  salę wypełniły dźwięki kolęd i świątecznych piosenek. Każda klasa wybrała według swoich upodobań jeden utwór i we własnej aranżacji go wykonała.

Po występach młodzieży pani Dyrektor złożyła świąteczne życzenia wszystkim zebranym. Życzenia bożonarodzeniowe wygłosił też, m.in., starosta Adam Lubiak. Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania.

Spotkanie było okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju świąt Bożego Narodzenia. W imieniu Uczniów, Rodziców, Zarządu i Rady Programowej MKH im. AK ZR dziękujemy za zaproszenie na Wigilię i życzymy Pani Dyrektor Agnieszce Kaczyńskiej i całej społeczności szkolnej I Liceum Ogólnokształcącego PUL w Wołominie zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Aby zbliżające się święta były pełne ciepła i optymizmu, a nadchodzący Nowy Rok przyniósł wiele szczęścia i spełnienie wszystkich marzeń.

Opr. Monika Kowalik

Zdjęcia: Cezary Polak, strona internetowa I LO PUL Wołomin