Udział w akcji sprzątania lasu


W niedzielę, 9 czerwca ponad dwudziestoosobowa grupa uczniów i nauczycieli z naszego Klubu wzięła udział w akcji sprzątania lasu, której inicjatorami i organizatorami byli radni Gminy Radzymin: Agnieszka Oniszk – Stachyra, Piotr Rembelski i Wiesław Solarz. Wspólnie z nami w społecznej akcji sprzątania lasów wzięli udział mieszkańcy Radzymina, w tym m.in. biegacze z Radzymin RUN Team i  reprezentanci z SPR ROKiS Radzymin.

Po zakończeniu sprzątania wszyscy udali się w pobliże leśnej mogiły upamiętniającej mieszkańców Ziemi Radzymińskiej zamordowanych podczas II wojny światowej, gdzie odbyła się krótka pogadanka historyczna i zapalenie zniczy przez uczniów z MKH im. AK ZR.

W ten sposób połączyliśmy chęć uczestniczenia w przedsięwzięciach służących naszej lokalnej społeczności z edukacja historyczną i patriotycznym wychowaniem młodzieży.

Gratulujemy organizatorom przedsięwzięcia znakomitego pomysłu i determinacji w przeprowadzeniu akcji.

 

Opr. W. Kolatorski

Zdjęcia: Agnieszka Oniszk–Stachyra, Łukasz Trawicki