Spotkanie w Zielonce


W sobotnie popołudnie, 12 października na zaproszenie Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka i Burmistrza Zielonki Kamila Iwandowskiego delegacja MKH im. AK ZR uczestniczyła w uroczystym otwarciu Otwartej Strefy Aktywności (OSA) na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zielonce. W spotkaniu w Zielonce uczestniczyli uczniowie z dwóch radzymińskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka i Branżowej Szkoły I Stopnia im. kpt. Stefana Pogonowskiego.

Przemawiając do uczestników spotkania w Zielonce Starostwa Wołomiński Adam Lubiak stwierdził m.in.: „Cieszę się, że możemy udostępnić ten wyjątkowy teren nie tylko naszym pensjonariuszom, ale również wszystkim mieszkańcom i gościom, którzy szukają ciszy i odpoczynku na łonie natury”.

Należy podkreślić, że teren Otwartej Strefy Aktywności znajduje się obok ponad stuletniego budynku DPS w Zielonce, zaprojektowanego przez jednego z najwybitniejszych polskich architektów przełomu XIX i XX w. Stefana Szyllera. Obszar został gruntownie uporządkowany: zainstalowane zostały urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu, miejsca do gry w szachy, a wokół stawu wytyczona została ścieżka do nordic walking oraz nowe ławki.

Inwestycja została zrealizowana w ramach przyznanej Powiatowi Wołomińskiemu dotacji Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA).

W imieniu Zarządu i Rady Programowej Klubu dziękujemy bardzo Pani Agnieszce Wardakowskiej, przewodniczącej Rady Rodziców w radzymińskiej „Stalowej Jedynce”, która zorganizowała przejazd i zaopiekowała się uczniami biorącymi udział w uroczystości w Zielonce.   

 

Opr. W. Kolatorski

Zdjęcia Agnieszka Wardakowska