Konferencja w gmachu PAST-y.


23 czerwca br. odbyło się spotkanie Formacji Niepodległościowej i Fundacji Walczącym o Niepodległość. Wśród uczestników spotkania znalazło się wielu znakomitych gości, m.in.: prof. Wiesław Jan Wysocki, sędzia Bogusław Nizieński, pisarz Bohdan Urbankowski, ks. prałat Józef Maj – kapelan środowisk niepodległościowych, Romuald Szeremietiew i Mirosław Widlicki – prezes naszego Okręgu Warszawa-Wschód ŚZŻAK.

W trakcie dyskusji dotyczącej najnowszych dziejów Polski i potrzebie patriotycznego wychowania młodego pokolenia prelegenci: znana dziennikarka, pisarka oraz tłumaczka Elżbieta Królikowska-Avis i prezes Fundacji Walczącym o Niepodległość – Tadeusz Stański odwołali się w swoich wystąpieniach do działalności Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej.

Prezes Tadeusz Stański stwierdził m.in., że „… tak liczna, ponad ośmiuset osobowa grupa uczniów z Radzymina, która wspólnie kultywuje tradycję narodową, jest wzorem do naśladowania oraz przykładem patriotycznego wychowania dzieci i młodzieży”.

To miłe dla nas wyróżnienie i zachęta do dalszej pracy.

Prezes Tadeusz Stański o Fundacji Walczącym o Niepodległość.

https://www.youtube.com/watch?v=nhkBy0cFpgg

Opr. i zdjęcia W. Kolatorski