Msza za śp. Andrzeja Wojciechowskiego


23 czerwca delegacja Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej uczestniczyła w Mszy Świętej z okazji 1. rocznicy śmierci śp. Andrzeja Wojciechowskiego. Zmarły był Wielkim Patriotą, nauczycielem i wychowawca młodzieży, sercem i duchem oddany Niepodległej Polsce. Nauczyciel. Przyjaciel. Prezes Koła w Łochowie ŚZŻAK. długoletniego prezesa Koła AK ŚZŻAK w Łochowie i członkiem Zarządu Okręgu Warszawa-Wschód. Swoją postawą i pracą wniósł wielkie zasługi na rzecz kultywowania tradycji związanej z Armią Krajową i Żołnierzami Wyklętymi.

Po zakończeniu Mszy Św. w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie udaliśmy się na miejscowy cmentarz, gdzie na grobie Przyjaciela naszego Klubu złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Delegację naszego Klubu stanowili uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia im. kpt. Stefana Pogonowskiego w Radzyminie: Andżelika Słońska, Mateusz Wilkowski i Mateusz Kurek.

 

Opr. i zdjęcia W. Kolatorski