Finał VI Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych


24 maja 2019 r. w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej w Warszawie odbyła się uroczysta Gala, która stanowiła  podsumowanie VI Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych. W uroczystości wzięli również przedstawiciele naszego Klubu im. AK reprezentując m.in. Poczty Sztandarowe Obwodu „Rajski Ptak” z Radzymina i Wołomina.   

Ogromne brawa dla uczniów z Radzymina. Aż 14 uczniów z naszego miasta zostało laureatami lub otrzymało wyróżnienia w konkursie. Wśród laureatów VI Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie, którzy zdobyli w kategoriach konkursowych: jedno I, trzy II, trzy III miejsca oraz cztery wyróżnienia, czyli jedenaście czołowych miejsc.

Laureatami zostali: Agata Kostrzewa i Joanna Romaszko 2. miejsce (ex aequo)  w kategorii SP kl. 0 – 3 – laurka; Bartłomiej Michalski i Kornelia Gajewczyk zajęli 3. miejsce (ex aequo) w kategorii SP kl. 0 – 3 – laurka; Julia Niegowska i Zuzanna Kowalska zdobyły wyróżnienia w kategorii SP kl. 0 – 3 – laurka; Oskar Sochacki zajął 3. miejsce w kategorii SP kl. 4-8 – projekt serii banknotów; Ewelina Posiewka zdobyła wyróżnienie w kategorii SP kl. 4-8 – projekt serii banknotów; Zuzanna Zyska zajęła 1. miejsce w kategorii gimnazjum – projekt serii pocztówek; Maja Częstochowska zajęła 2. miejsce w kategorii gimnazjum – projekt serii pocztówek; Patrycja Mianowska zdobyła wyróżnienie w kategorii gimnazjum – projekt serii pocztówek.

Serdecznie gratulujemy laureatom Konkursu i gorąco dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i rozsławiania jej imienia nie tylko w Polsce, ale i na całym niemal świecie. Niech zawołanie Żołnierzy Niezłomnych „Nic dla siebie, wszystko dla Ojczyzny” będzie i naszym drogowskazem.

Ponadto galę finałową uświetnił występ chóru ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka.

 

Opr. Grzegorz Jeleń, W. Kolatorski

Zdjęcia Grzegorz Jeleń