Akcja Charytatywna pt. „Spraw Uśmiech”


W sobotę, 7 grudnia uczniowie ze Szkoły Branżowej I Stopnia im. kpt. Stefana Pogonowskiego, członkowie Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej: Bartosz Pawlak  i Mateusz Wilkowski wzięli udział jako wolontariusze w Akcji Charytatywnej pt. „Spraw Uśmiech”. Zbiórkę darów dla Osób potrzebujących naszego wsparcia przeprowadzono w Markecie „Panorama” w Radzyminie, a jej organizatorem była Grupa Rekonstrukcji i Wolontariatu  GROM z Radzymina z Bartłomiejem Markowskim na czele.

Grupa GRW GROM – Grupa Rekonstrukcji i Wolontariat jest grupą militarną działającą na rzecz społeczeństwa. Formacja powstała pięć lat temu i początkowo jako ASG RADZYMIN skupiała pasjonatów wojska oraz graczy popularnego sportu Airsoft. Po dwóch latach, działalność ta przerodziła się w Grupę Rekonstrukcji i Wolontariat, a jej założycielem i dowódcą jest młody pasjonat, a zarazem społecznik Bartłomiej Markowski – uczeń I LO PUL w Wołominie.

W ciągu ostatnich trzech lat Grupa zrealizowała kilkanaście filmów krótkometrażowych oraz zorganizowała szereg akcji charytatywnych m.in.  pięciokrotnie zbiórkę zabawek i ubrań dla domów dziecka oraz dwukrotnie akcję znicz, podczas której zapalono znicze na żołnierskich mogiłach poległych w obronie Ojczyzny.  GRW GROM ma też na swoim koncie organizację warsztatów oraz wystaw sprzętu wojskowego.

Oprócz wolontariatu GRW GROM organizuje za pośrednictwem Internetu szkolenia wojskowe.  Raz w tygodniu członkowie grupy spotykają się, aby szkolić się na wypadek nadejścia różnego typu sytuacji kryzysowych.

 

Opr. W. Kolatorski

Zdjęcia: Bartosz Pawlak, Mateusz Wilkowski