Wigilia w I LO PUL w Wołominie


W piątek, 20 grudniu delegacja MKH im. AK ZR uczestniczyła w Wigilii szkolnej, która odbyła się w I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie. Należy podkreślić, że od kilku lat mamy znakomite relacje z „mundurówką” z Wołomina, m.in. uczniowie I LO PUL w czerwcu 2017 roku pomogli nam w przygotowaniu uroczystości inaugurującej działalność Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej. Dlatego w kwietniu tego roku podpisaliśmy z zaprzyjaźnioną szkołą porozumienie o współpracy.

Do wigilijnego stołu zasiedli m.in. starosta wołomiński Adam Lubiak, wiceburmistrz Wołomina Dariusz Szymanowski, dyrektor Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia płk Rafał Bazela, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Andrzej Wysocki, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie nadkomisarz Mariusz Pawlak, Komendant Straży Miejskiej w Wołominie Jarosław Kielczyk, Naczelnik Prewencji KPP w Wołominie  nadkomisarz Michał Sputo, przedstawiciele Związków Kombatanckich Wołomina, wśród nich Związku Inwalidów Wojennych RP, Związku Sybiraków i Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP, prezes Combat Alert Marcin Korowaj, zarząd Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego, prezes 11 Pułku Ułanów Legionowych Arkadiusz Ziółkowski, Ewa Porycka – szef Klubu Historycznego Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej, Marek Kowalik – Stowarzyszenie Rodzina Policyjna RP, Filip Idzikowski „Niebo bez granic”. Wigilijne spotkanie uświetnił koncert kolęd przygotowany przez uczniów pod kierunkiem aspiranta sztabowego Kamila Szkodzińskiego.

MKH im. AK ZR reprezentowali najmłodsi przedstawiciele naszego Klubu: Stanisław Wardakowski – kl. I i Ignacy Kowalewski – z kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie. Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Agnieszka Wardakowska – przewodnicząca Rady Rodziców w radzymińskiej „stalowej jedynce”.

Na ręce Dyrektor Szkoły Pani Agnieszki Kaczyńskiej złożyliśmy świąteczny upominek oraz dla całej szkolnej społeczności I LO PUL w Wołominie życzenia  zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

 

Opr. W. Kolatorski

Zdjęcia Agnieszka Wardakowska