Msza za śp. Łukasza Trawickiego


16 czerwca, z okazji pierwszej rocznicy śmierci śp. Łukasza Trawickiego – członka naszego Klubu, wspaniałego Kolegi i Przyjaciela, uczniowie z MKH im. AK ZR wzięli udział w Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Józefowie. W Mszy w intencji zmarłego, wraz z Pocztem Sztandarowym uczestniczyli również młodzi strażacy z OSP w Józefowie. 

Śp. Łukasz, mimo młodego wieku był niezwykle aktywny i chętnie angażował się w różne przedsięwzięcia o charakterze społecznym oraz patriotycznym. Jego kultura osobista i przywiązanie do wartości narodowych mogą być wzorcem dla współczesnej młodzieży. Bardzo często – podczas różnych uroczystości – reprezentował Poczet Sztandarowy radzymińskich Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Rajski Ptak” oraz poczet swojej szkoły, czyli Szkoły Branżowej I Stopnia im. kpt. Stefana Pogonowskiego w Radzyminie.

Spoczywaj w Pokoju Drogi Przyjacielu!

 

Opr. i zdjęcia W. Kolatorski