Druga rocznica śmierci śp. Andrzeja Wojciechowskiego


23 czerwca minęła druga rocznica śmierci  śp. Andrzeja Wojciechowskiego – Przyjaciela Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej. Zmarły był Wielkim Patriotą, nauczycielem i wychowawcą młodzieży, długoletnim prezesem Koła Armii Krajowej w Łochowie oraz członkiem Zarządu Okręgu Warszawa-Wschód ŚZŻAK. Autentyczny społecznik, który nigdy nie zabiegał o poklask i zaszczyty. Dla Niego słowa: „Bóg, Honor i Ojczyzna” miały realną wartość, były zapisane w sercu, a także stanowiły przesłanie i cel wszystkich przedsięwzięć, które podejmował w życiu.

Często przyjeżdżał do Radzymina na uroczystości organizowane przez Klub Historyczny im. AK. Na zawsze pozostaną w pamięci te ulotne chwile, gdy był razem z nami, cieszył się z sukcesów i wspierał w chwilach trudnych. Było dla nas ogromnym zaszczytem, że często podczas różnych uroczystości patriotycznych zakładał koszulkę naszego Klubu.

Z okazji rocznicy śmierci śp. Andrzeja Wojciechowskiego delegacja MKH im. AK ZR, którą stanowili uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia im. kpt. Stefana Pogonowskiego oraz słuchacze Niepublicznego Liceum dla Dorosłych ZDZ w Radzyminie udała się na Cmentarz Parafialny w Łochowie, gdzie młodzież złożyła wiązankę kwiatów, zapaliła znicze i modlitwą uczciła pamięć zmarłego Andrzeja Wojciechowskiego.

Część Jego Pamięci! Spoczywaj w pokoju Przyjacielu!

 

Opr. W. Kolatorski

Zdjęcia Grzegorz Jeleń