Majówka w Chrzęsnem


W niedzielę, 19 maja na zaproszenie Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka delegacja naszego Klubu uczestniczyła w imprezie plenerowej pt. „Majówka w Chrzęsnem 2019”, która została zorganizowana przez władze samorządowe powiatu wołomińskiego na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Chrzęsnem.

Organizatorzy spotkania przygotowali bogata oferta tak, aby wszyscy członkowie lokalnej społeczności spędzili radośnie, wesoło, a także edukacyjnie czas w niezwykłym plenerze. Wspaniale odrestaurowany pałac i park umożliwiły połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli edukacją historyczną z elementami wiedzy o kulturze i sztuce (wnętrza pałacowe pozwoliły na chwilę zadumy i refleksji nad bogatą historią naszego regionu), a park obok Pałacu w Chrzęsnem pozwolił na zgromadzenie w jednym miejscu mnóstwa ciekawych stoisk i miejsc do zabawy dla dzieci. Można było wziąć udział w koncertach zespołów ludowych, animacjach, grach i quizach. Kusiły uczestników stoiska artystyczne, w tym: muzyczne, plastyczne, czy Grupy Rekonstrukcyjnej „Rajski Ptak”.

W tym majowym wydarzeniu udział wzięły również osoby znane w całej Polsce, m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski, poseł na Sejm RP Anita Czerwińska, członek Zarządu Spółki PGE Narodowy – Marzena Małek, radni powiatu wołomińskiego i gminni, wójtowie okolicznych gmin np. Dąbrówki – Radosław Korzeniewski i Jadowa – Stanisław Kokoszka.

Podczas imprezy w Chrzęsnem kilkaset osób skorzystało z możliwości zwiedzania Pałacu. Dużym zainteresowaniem cieszył się również wernisaż malarstwa prof. Zdzisławy Ludwiniak oraz występy: Grupy JASIEŃKI z Jasienicy, Orkiestry Sinfonia Nova pod dyrekcją Łukasza Wojakowskiego i koncert pt. „Lata 20. Lata 30” w wykonaniu Anny Bystroń-Jajkiewicz i Dariusza Kordka.

Zwracając się do licznie zgromadzonych uczestników spotkania starosta Adam Lubiak powiedział: „Już kolejny rok mamy okazję zaprosić Państwa do wspólnej zabawy w wyjątkowym miejscu – Pałacu w Chrzęsnem. Tegoroczna edycja jest jednak szczególna. Pałac został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie konserwatorskim ZABYTEK ZADBANY, jako jeden z wzorów rewitalizacji”

Na zakończenie imprezy wystąpił zespół Piękni i Młodzi, który niewątpliwie porwał tłum do wspólnej zabawy.

 

Opr. W. Kolatorski

Zdjęcia: Grzegorz Jeleń, W. Kolatorski