Przy grobie Andrzeja Wojciechowskiego w Łochowie


27 czerwca kilkunastoosobowa delegacja MKH im. AK ZR udała się na Cmentarz Parafialny w Łochowie, gdzie w obecności Rodziny śp. Andrzeja Wojciechowskiego odmówiła modlitwę, złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze na grobie naszego Przyjaciela.

Śp. Andrzej Wojciechowski, zmarł 22 czerwca 2018 roku, w wieku 73 lat. Był wspaniałym, niezwykle prawym, mądrym i ciepłym człowiekiem. Sprawował funkcję prezesa Koła ŚZŻAK w Łochowie i jednocześnie był członkiem Zarządu Okręgu Warszawa-Wschód ŚZŻAK. Jego patriotyzm, przywiązanie do tradycji i wartości narodowych mogą być wzorem do naśladowania. Dla Niego słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna” miały realną wartość, były zapisane w sercu, a także stanowiły przesłanie i cel wszystkich przedsięwzięć, które podejmował w życiu. Był przyjacielem Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej i zawsze można było liczyć na Jego pomoc i życzliwość. Często przyjeżdżał do Radzymina na uroczystości organizowane przez nasz klub. Na zawsze pozostaną w pamięci te ulotne chwile, gdy był razem z nami, cieszył się z sukcesów i wspierał nas w chwilach trudnych.

Dziękujemy bardzo za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu Panu Mirosławowi Widlickiemu – prezesowi Okręgu Warszawa-Wschód ŚZŻAK oraz rodzicom uczniów, Państwu: Wardakowskim i Stępniakom.

 

Opr. i zdjęcia W. Kolatorski