Pogrzeb śp. Łukasza Trawickiego


21 czerwca pożegnaliśmy naszego Kolegę i Przyjaciela śp. Łukasza Trawickiego. Wspaniałego ucznia, niezwykle zaangażowanego w działalność na rzecz MKH im. AK AR. Mimo młodego wieku potrafił dostrzegać… co w życiu człowieka jest szczególnie ważne?

Jego kultura osobista, świadomość patriotyczna i przywiązanie do wartości narodowych mogą być wzorcem dla współczesnej młodzieży. Na Łukasza zawsze można było liczyć i bardzo często – podczas różnych uroczystości – reprezentował Poczet Sztandarowy swojej szkoły lub radzymińskich Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Rajski Ptak”.

W trakcie Mszy ,Świętej pogrzebowej w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Józefowie, żegnając zmarłego w imieniu młodzieży, Małgosia Popławska i Bartek Pawlak powiedzieli m.in. „Śp. Łukasz był wspaniałym uczniem, życzliwym kolegą, mądrym przyjacielem i niezwykle ciepłym człowiekiem. Mimo młodego wieku, potrafił oddzielić rzeczy ważne od mniej istotnych. Te ulotne chwile, gdy był razem z nami w szkole, przychodził na uroczystości patriotyczne  i spotkania Klubu im. Armii Krajowej na zawsze pozostaną w naszej pamięci…..”.

Spoczywaj w pokoju, a światłość wiekuista niechaj Ci świeci na zawsze!!!

 

Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu przejazdu uczniów na pogrzeb wójtowi Gminy Dąbrówka Panu Radosławowi Korzeniewskiemu.

 

Opr. W. Kolatorski

Zdjęcia Ola Paź