5. rocznica śmierci śp. Andrzeja Wojciechowskiego

W niedzielę, 25 czerwca prawie czterdziestoosobowa delegacja MKH im. AK ZR, którą stanowili uczniowie z radzymińskich szkół udała się na Cmentarz Parafialny w Łochowie, gdzie spoczywa długoletni prezes Koła ŚZŻAK w Łochowie i wielki Przyjaciel Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej.

Podczas spotkania, wspólnie z Rodziną śp. Andrzeja Wojciechowskiego, księdzem prałatem Tadeuszem Osińskim i prezesem Okręgu Warszawa-Wschód ŚZŻAK Mirosławem Widlickim odmówiliśmy modlitwę oraz wysłuchaliśmy wspomnień o niezwykle skromnym i prawym Człowieku. Następnie młodzież złożyła na grobie śp. Andrzeja Wojciechowskiego wiązankę kwiatów i zapaliła znicze, a Pan Piotr Mikołajewski odegrał „Śpij Kolego”.

Byliśmy również przy grobie płk. Jana Powierży, oficera 18. Pułku Ułanów Pomorskich i żołnierza AK spod znaku „Rajskiego Ptaka”. Na zakończenie pobytu na łochowskim cmentarzu zapaliliśmy znicz przy Pomniku „Poległym i Pomordowanym w XX wieku za Wolną i Niepodległą Polskę”.

Wyjazd do Łochowa odbył się dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców. Dlatego dziękujemy bardzo za pomoc w zorganizowaniu przejazdu do Łochowa Państwu: Czajkowskim, Goryszewskim, Korytkowskim, Kowalewskim, Mikołajewskim, Stępniakom, Zielińskim, a ponadto Panu Piotrowi Mikołajewskiemu za wspaniałe wykonanie utworu „Śpij Kolego”.

 

Opr. W. Kolatorski

Zdjęcia Agnieszka Wardakowska, W. Kolatorski