Przedstawienie pt. „Smok”


   Wieczorem, 2 marca delegacja z naszego Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej obejrzała sztukę rosyjskiego dramatopisarza i autora baśni teatralnych Eugeniusza Szwarca pt. „Smok”, którą wystawił Teatr Niezbędny w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie.Aczkolwiek napisana ponad siedemdziesiąt lat temu sztuka jest komedią, to jej przesłanie ma znacznie głębszy sens i opowiada o upodleniu  ludzkich dusz oraz charakterów poddających się złu systemu totalitarnego.

Należy dodać, że spektakl obejrzeliśmy dzięki uprzejmości i zaproszeniu Pana Artura Laskowskiego – dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin, zaś przedstawienie w wykonaniu artystów z Wyszkowa dało wiele do myślenia i było niezapomnianą lekcją historii.

Aktorzy Teatru Niezbędnego zagrali z wielkim polotem i bardzo sugestywnie. Dlatego w pełni zasłużyli na aplauz publiczności. W imieniu naszego Klubu gratulujemy kunsztu aktorskiego i dziękujemy za możliwość obejrzenia wspaniałej oraz niezwykle pouczającej sztuki.

Opr. i zdjęcia W. Kolatorski